Vlčnov Expo 2024 - Evropský den jazyků

Čtvrteční dopoledne 3. 10. se vestibul školy proměnil ve výstavní halu Vlčnov Expo 2024, kterým jsme oslavili Evropský den jazyků. Žáci páté až deváté třídy zde vystupovali jako delegáti evropských zemí a po čtrnáctidenních přípravách nám představili to nejlepší ze své země. Tak jak bývá na mezinárodních akcích zvykem, celý program probíhal v angličtině. Výsledkem bylo velmi pestré dopoledne, oživené například italskou písní, španělským tancem, českou hymnou, bitvou švédských Vikingů či švýcarským jódlováním. Mnozí žáci vzali reprezentaci velmi zodpovědně a kromě pestré výstavky si připravili také kostýmy a ochutnávky tradičních pokrmů. Žáci potrénovali znalosti angličtiny, vystupování na veřejnosti i spolupráci ve skupině. Součástí akce byl také zeměpisný kvíz a hlasování o nejlepší projekt. Autoři vítězných prezentací (Itálie – VI.A 1 a Španělsko IX.A 1) dostali sladkou odměnu a drobnou pozornost od MŠMT.