Cykloturistická exkurze do Slovinska

Stejně jako minulé září se i letos konala cykloturistická exkurze do zahraničí. Tentokrát byla jako cíl poznání vybrána oblast Bohynjského jezera ve slovinských Julských Alpách. Pro žáky, kteří se exkurze účastnili, byly naplánovány výlety v Triglavském národním parku, návštěva jezera Bled, koupání v jezerech, lezení na blízkých skalách, navštěva aquaparku i poznávání života místních. Předpověď počasí na 6 dní pobytu slibovala rozmanité podmínky, které byly beze zbytku naplněny. Zažili jsme tak opalovačku s koupaním, déšť při výstupu na blízkou horu Rodicu i stavění sněhuláků. Exkurze byla také oproti jiným podobným akcím specifická v tom, že stravu jsme si zajišťovali sami. Žáci tak měli možnost naplno prokázat své dovednosti nabyté v předmětu pracovních činností, který se v sedmém ročníku věnuje vaření. A takové stejky k krkovičky nebo těstovinový salát s kuřecím stály oprvadu za to :-) Celkově se výlet vydařil a i přes občasnou nepřízeň počasí byly sportovní výkony opravdu hodnotné. Nejenom za ně, ale i za pohodu a bezproblémové chování, všem, kteří se zúčastnili, VELKÉ DÍKY!!!