Březen - duben

Dne 29. 3. 2019 jsme s žáky prožili noc plnou zábavy, čtení, vyprávění. Opět se uskutečnila „Noc s Andersenem“ s přespáním v naší školní družině. Letošním tématem byli autoři Ondřej Sekora a František Nepil. Paní Kolajová z místní knihovny nám promítla loutkový film, který byl zpracován na téma Ferda Mravenec od režisérky Hermíny Týrlové.

Další období v družině bylo věnováno přípravě na Velikonoce. Děti si tvořily velikonoční věnce, přáníčka a malovaly vajíčka, pak je zdobily keramickým pískem a rozdrcenou skořápkou.

Co se týče soutěží, tak 20.3.2019 se konala přehlídka dětských zpěváčků lidových písní „Brodský zpěváček“.  Svůj talent zde předvedly Eliška Bachanová, Adéla Ondrůšková, Nikola Bartošková, Karolína Stašková, Michaela Bachanová a Klára Ondrůšková. Za vystoupení děvčata obdržela Certifikát „Zpívající družinka“.

V následujícím měsíci se dne 25.4.2019 v Uherském Brodě konala dopravní soutěž školních družin. Zde byly připraveny pro žáky dvě disciplíny. Testy a jízda zručnosti na kole. Naši žáci v dané soutěži ve složení Šimon Kučera, David Snopek, Pavla Buráňová a Nikola Mošťková obsadili krásné 2. místo. Jana Mouralová

Výtvarná soutěž "Paletka"

Ve čtvrtek 21. února proběhla okrsková výtvarná soutěž v Havřicích, které se zúčatnili naši třeťáci - Pavla Buráňová, Nikola Mošťková a Stanislav Tomek. Letošní téma znělo: Pes, přítel člověka, tvořené technikou kresby černou tuší a malováním vodovými barvami. V konkurenci třiceti žáků z jedenácti okolních školních družin se nejlépe z naší školy umístila Pavla Buráňová, která získala cenu poroty. Všem našim nadějným malířům děkuji za účast v této soutěži. Na jejich pěkné obrázky se můžete podívat ve fotogalerii. Anna Mošťková

Karneval

Tradiční Karneval se konal 21. února ve vyzdobeném vestibulu naší školy. Děti se velmi těšily nejen na to, až se přemění za oblíbené pohádkové bytosti, ale také na vystoupení kouzelníka, který zahájil naše zábavné odpoledne. Poté jsme si zatančili s děvčaty z kroužku Moderních tanců jejich oblíbené skladby. Nechyběly karnevalové hry a plnění sportovních disciplin se sladkými odměnami na jednotlivých stanovištích. Děkujeme všem, kteří se podíleli na této úspěšné akci. Anna Mošťková

Leden 2019

Venku nám hezky mrzlo, a tak jsme se s žáky ze ŠD rozhodli, že zajdeme na vycházku a přineseme zvířátkům nějaké dobroty. Každý přinesl nějaký pamlsek, například tvrdé rohlíky, žito, slunečnici, mák, kukuřičné klásky, jablka, mrkev a přímo pro ptáčky vyrobený váleček ze semínek. Všichni jsme měli radost, že zvířátkům bude chutnat a taky, že jsme udělali nějaký dobrý skutek. Jana Mouralová a Anna Mošťková

Legohraní

Obliba hry s Legem u dětí, jak u kluků, tak i u holek, neupadá. Skládání z malých kostiček je naopak stále více baví. Tento trend sledujeme už mnoho let, a proto vždy při nákupu nových hraček myslíme na to, aby mezi nimi právě tato stavebnice nechyběla. Díky tomu mají děti ke svému tvoření k dispozici nemalé množství součástek. Všechny děti tak mají jistotu, že pokud si budou chtít z Lega stavit, tak jim v tom nedostatek stavebnic bránit nebude. I přesto však musí myslet na to, že je vždy lepší spolupracovat, pomáhat si, být k druhým ohleduplný a umět naslouchat názorům ostatních. Vznikají tak nevídané projekty, se kterými si skupinky dětí hrají a zdokonalují je i několik týdnů, než přijde čas na bourání a vytváření nové stavby.
Máme radost, že naše družina má možnost mít tuto velmi oblíbenou, a jak všichni dobře víme, tak ne zrovna nejlevnější, hračku k dispozici. To, že ji děti opravdu hojně využívají a že jim jde stavění od ruky, se můžete přesvědčit ve fotogalerii. Anna Mošťková

Říjen - prosinec 2018

Přihlásil se již podzim a venku to přímo svádělo k radovánkám například v podobě pouštění draků. Tuto zábavu si děti z MŠ spolu s žáky ŠD náramně užili. Každý měl zajímavého draka a byla spousta legrace pozorovat, jak se dařilo tyto udržovat ve vzduchu plující mezi mraky. Poté všichni s radostí uvítali opékání špekáčků, které jim doplnilo vydanou energii.

Následoval již tradiční Podzimní den. Každý, kdo se chtěl pochlubit svou úrodou, měl tu možnost a vystavil si své plody ze zahrádky. Dále děti měly spoustu možností využít svou tvořivost a dovednost. O dobroty formou různých druhů moučníků se postaraly maminky, za což jim patří poděkování.

Období Adventu, tolik oblíbené předvánoční období, které je provázeno symboly ve formě výzdob, adventních věnců a různých tradic, nás inspirovalo ke tvorbě. Nejprve se vyráběly právě adventní věnce, které si děti odnesly domů. Poté různá přáníčka pro nejbližší.

K další každoroční tradici patří pečení cukroví. V družině se pekly a zdobily perníčky, kde se jako každý rok zapojily i maminky.

Na závěr adventní doby ve školní družině proběhlo koledování u stromečku spojené s ochutnávkou cukroví. Děti si pro své nejbližší nacvičily pásmo, které se skládalo z básní se zimní a mikulášskou tématikou. Rovněž zde zazněly vánoční písně a koledy, kdy se přidali ve zpěvu i rodiče a příbuzní a na závěr si všichni popřáli krásné a požehnané svátky. Jana Mouralová.